Sobota 27. 4.

Historie, vývoj a současnost 3D/stereoskopické technologieKino Lucerna

Přednáší Doc. Dr. Ing. Michal Hušák ze studia Gali 3D. Jeho tvorba bude k vidění v bloku REKLAMA/PROMO. Koncipováno pro širokou veřejnost.

Vstupné: ZDARMA

The magic of Stereo 3DKino Lucerna

Přednáší speciální host z Evropského Institutu Designu (IED v Miláně), italský průkopník 3D videa a držitel prestižní ceny amerického 3D Film Festivalu Francesco Rotunno, který je také zakladatelem RedeyeFilmStudio, jehož tvorba bude k vidění v bloku VIDEOKLIPY a ETUDY. V Anglickém jazyce.

Vstupné: ZDARMA

HolografieBAR 360 HOTEL FUSION (Panská 9)

Přednáší Ing. Petr Lobaz. Představí princip holografie, použití klasické holografie pro 3D, porovná holografii se současnými 3D technologiemi, přiblíží současný stav digitální holografie a holografických 3D displejů, a aplikacích holografie, které mají ke 3D nejblíže. Součástí přednášky jsou ukázky videí i reálných hologramů. Koncipováné pro vážné zájemce a profesionály.

Vstupné: ZDARMA

3D technologie v živém uměníBAR 360 HOTEL FUSION (Panská 9)

3D technologie nacházejí stále více uplatnění i v živém umění, tedy v na živo interpretované hudbě, divadlu a tanci. Tomuto tématu se bude věnovat ředitel Institutu Intermédií, společného pracoviště FEL, HAMU, DAMU a FAMU, Ing.Roman Berka Ph.D.

Vstupné: ZDARMA

Nedělě 28. 4.

Prezentace 3D postprodukceKino Lucerna

Technologické zpracování 3D postprodukce. Prezentace společnosti ACE Postproduction, jejíž práce bude možné shlédnout také v bloku REKALMA/PROMO a ETUDY. Koncipováno pro profesionály.

Vstupné: ZDARMA

Technologie pro 3D zobrazeniKino Lucerna

Doc. Dr. Ing. Michal Hušák (Gali 3D). Koncipováno pro profesionály otevřeno veřejnosti.

Vstupné: ZDARMA

Širokopásmové přenosyBAR 360 HOTEL FUSION (Panská 9)

Dr. Ing. Sven Ubik ze společnosti CesNet, která zajišťuje sobotní 3D přenos koncertu kapely Android Asteroid z Paláce Akropolis, přednáší o širokopásmových přenosech a jistě bude reflektovat i nejčerstvější zkušenost. Koncipováno pro profesionály

Vstupné: ZDARMA

Historie a současnost prostorového zvukuBAR 360 HOTEL FUSION (Panská 9)

Historií prostorového zvuku vás provede Ing. Milan Guštar, Ph.D. (HAMU) a jeho současností Pavel Štverák (Dolby ČR)

Vstupné: ZDARMA