Pátek 26. 4.

Cirque du Soleil: Worlds Away 3D

Noční promítání filmu Cirque du Soleil: Worlds Away 3D přidané pro velký zájem diváků.

Vstupné: 180 Kč

Sobota 27. 4.

Videoklipy

Projekce hudebních videoklipů 3D spojená s debatou s kapelou Tata Bojs.

Vstupné: 100 Kč

Kozí příběh se sýrem 3D

Pokračování nejúspěšnějšího českého animovaného filmu. Kozí příběh se sýrem volně navazuje na první český 3D animovaný film „Kozí příběh – Pověsti staré Prahy“, který se stal nejúspěšnějším českým animovaným filmem vůbec.

Vstupné: 100 Kč

F.A.Brabec

Pásmo věnované tvorbě průkopníka českého 3D filmu kameramana a režiséra F.A. Brabce.

Vstupné: 100 Kč

Etudy / shorts

Série krátkometrážních snímků, které vedle stereoskopického efektu využívají řadu odlišných přístupů a formálních řešení.

Vstupné: 100 Kč

Neděle 28. 4.

Reklama / Promo

Blok věnovaný 3D reklamě a promo videu.

Vstupné: 100 Kč

Příroda

Blok věnovaný přírodním dokumentům.

Vstupné: 100 Kč

Experience Montreaux 3D

Hudba, hory a kouzlo okamžiku. Massive Attack, Mumford &Sons, Herbie Hancock, Elvis Costelo, Joe Bonamassa, Yacht, Maccabees a mnoho dalších v unikátním hudebním dokumentu ze slavného Montreaux Jazz Festivalu. Zažijte jeho jedinečnou atmosféru na vlastní smysly!

Vstupné: 100 Kč

Cirque du Soleil: Worlds Away 3D

Projekce filmu Cirque du Soleil: Worlds Away 3D. Po loňské silvestrovské projekci pro omezený počet diváků, se jedná de facto o českou PREMIÉRU a zároveň DERNIÉRU, tedy jedinou a poslední možnost shlédnout tento unikátní snímek v ČR na filmovém plátně. Pro festival uvolnil snímek sám producent James Cameron.

Videoklipy

Soubor krátkých videí, z nichž hned dvě se mohou pochlubit ve své zemi nálepkou „první 3D videoklip“. A to konkrétně klipy české skupiny Tata Bojs a italského dua Hollowblue a Sukie Smith. Poslední zmiňovaný se může pyšnit řadou cen z mezinárodních festivalů včetně hlavní ceny za nejlepší hudební videoklip z festivalu 3D filmu v Los Angeles. Po skončení projekce se skupina Tata Bojs společně s režisérem klipu a členy produkce podělí s diváky o své dojmy a zkušenosti z natáčení.

Fimfárum – Do třetice všeho dobrého 3D

Tři pohádky na motivy knihy Fimfárum od Jana Wericha. Jak na Šumavě obři vyhynuli, O kloboučku s pérkem sojčím aneb Král měl syny, poslední je pohádka Rozum a štěstí. Vezměte děti na půvabnou jízdu pohádkovým světem.
Oficiální web

F.A.Brabec

F.A. Brabec patří mezi nejvýraznější osobnosti českého filmu. Jeho tvorba se vyznačuje mimořádnou obrazovou kvalitou,barevností a kreativou. Filmy jako Král Ubu, Kytice nebo Máj patří mezi žánrově ojedinělá díla s nadstandardní výtvarnou kvalitou. Z výtvorů F.A.Brabce je patrná profesionalita a výtvarné nadání s níž filmy vytváří. Výsledek prakticky prokazuje skloubení režiséra a mistrného kameramana… Není náhodou, že právě F.A.Brabec se stal průkopníkem i v oblasti 3D stereoskopické tvorby. Jako první jasně pochopil a využil sílu 3D stereoskopické kamery a se svým profesionálním týmem natočil rodinný pohádkový muzikál „V peřině 3D“, který zaujal zejména dětské publikum a opět vyniká výtvarnou stránkou věci. Po tomto náročném projektu natočil F.A.Brabec další výjimečné dílo: záznam muzikálového představení Carmen 3D, který patří ve východní EU k naprosto ojedinělým počinům.
F.A. Brabec na své přednášce promluví o zákulisí výroby 3D stereoskopické tvorby a ukáže na veškeré aspekty výroby celovečerního díla ve 3D. Součástí prezentace bude i náhled do technického zázemí od stereographera uvedených projektů Jan Buriánka.

Etudy/Shorts

Série krátkometrážních snímků, které vedle stereoskopického efektu využívají řadu odlišných přístupů a formálních řešení. Kromě nápaditých animací a hraných snímků z dílny polského studia Breakthru Films uvidíte také krátké filmy ze studia ACE nebo od italského režiséra Francesca Rotunna, jehož práci bude možné shlédnout také v sekci hudebních videoklipů. Dále bude k vidění snímek MAX vzniklý v rámci projektu „48 hodin“. Jeho autor Henrich Žucha přijde společně s Klárou Jakubovou diskutovat s diváky nejen o tomto projektu, ale také o prvním slovenském 3D hororu Kuku, který momentálně dokončují.
Trailer
Oficiální stránky filmu

3D PŘÍMÝ PŘENOS: Koncert Android Asteroid (projekt členů kapely Navigators)

Historicky první přímý přenos koncertu ve 3D! Koncert kapely Android Asteroid (projekt Honzy Pospíšila a Tomáše Konůpka z kapely Navigators) přenášený z Paláce Akropolis do kina Lucerna. Koncert bude v paláci Akropolis snímán na dvě stereoskopické kamery, přenášen do 3D střižny v Lucerně a následně vysílán na filmové plátno.
Videoklip kapely Android Asteroid

3D Erotika – promítání “pro dospělé” (PREMIÉRA)

V rámci noční projekce uvádíme půl hodinovou ukázku prvního 3D erotického a zatím nedokončeného filmu Dance club z produkce Bohemia Productions. Program přináší dvě ze čtyř scén, které zatím nejsou provázány příběhově. Film bude vůbec poprvé uveden na filmovém plátně a v regulérním kině.

Reklama/Promo

Vedle dnes již standardní 3D stereoskopické filmové tvorby se objevuje logicky objevuje i snaha vytvářet krátkometrážní díla zaměřená spíše na propagaci a reklamu. Pokud reklamní tvorbou rozumíme i propagace v regionálních informačních centrech a muzeích, pak v česku je paradoxně těchto „promo“ děl o mnoho více než standardních filmových 3D projektů.
Na prezentaci Jana Buriánka bude probrána stručná retrospektiva 3D děl v českém a slovenském regionu obecně. Bude diskutováno určení a význam 3D stereoskopické tvorby pro tvorbu například ve speciálních projektech typu: Chrám chmele a piva Žatec, Informační centrum Kvilda, Adventure Team 3D, Langweilův model Prahy, Loreal, BAT, ABB apod. Na prezentaci bude i detailně probrána problematika výroby 3D děl od akvizice až po postprodukci a projekci.

Příroda

Jedním z největších zážitků, které 3D zobrazení přináší, je sledování záznamu přírody. Tento blok je věnovaný právě přírodním dokumentům. Po jeho skončení bude následovat komentovaná projekce stereoskopických fotografií Marka Audy z jeho výprav na venezuelské Stolové hory.

Lajka (PREMIÉRA)

Premiéra nového filmu Aurela Klimta v žánru sci-fi a muzikálu, který je inspirován příběhem prvního psa vyslaného do vesmíru – Lajkou. Tato projekce bude věnována prvnímu dílu, který vás seznámí s nelehkým životem fenky Lajky na periférii ruského velkoměsta. Po projekci následuje debata s diváky.
Oficiální web

Magic piano (EVROPSKÁ PREMIÉRA)

Snímek Magic piano uváděný v evropské premiéře je kombinací 3D animovaného filmu polského režiséra Martina Clappa uváděného pod názvem The Flying Machine a živého klavírního doprovodu v podání mladého českého virtuose Karla Vrtišky, který přednese Etudy Frederica Chopina.
Tariler